اخبار بین الملل

امضای امارات متحده عربی با ایالات متحده برای خرید هواپیماهای جنگنده ، هواپیماهای بدون سرنشین درست قبل از مراسم تحلیف بایدن معامله می کند

امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) توافق نامه ای را برای خرید تعداد قابل توجهی هواپیمای جنگنده و هواپیماهای بدون سرنشین مسلح با ایالات متحده امضا کرده است ، گزارش ها حاکی از آن است که این معامله دقیقاً قبل از تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا منعقد شده است ، که گفته است پیمانهای نهایی شده در دوره سلف خود را بررسی خواهد کرد.

معامله لحظه آخری روز چهارشنبه پس از ماه ها مذاکره بین دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا و مقامات اماراتی انجام شد.

منابع آگاه از این گفتگوها به خبرگزاری رویترز گفتند که با این توافق چراغ سبز به امارات متحده عربی برای دریافت 50 فروند جنگنده جنگنده F-35 Joint Strike Fighter و 18 هواپیمای بدون سرنشین مسلح از آمریکا روشن شد.

“این هواپیماها جز a اصلی فروش 23 میلیارد دلاری تسلیحات با فناوری پیشرفته از شرکت های General Atomics ، Lockheed Martin Corp و Raytheon Technologies Corp به امارات متحده عربی اعلام کردند.”

“امارات و آمریکا یکبار امیدوار بودند که در ماه دسامبر معامله ای انجام شود ، اما زمان تحویل هواپیما ، هزینه آنها ، بسته های فن آوری و آموزش های مربوط به توافق مذاکرات را طولانی تر کرد.” / p>

تاریخ تحویل نهایی هواپیماهای F-35 در داخل کشور بلافاصله تأیید نشد ، اما طبق پیشنهاد منابع اولیه پیشنهاد ارسال شده به امارات متحده عربی 2027 بود.

منابع همچنین توافق امارات متحده عربی برای خرید حداکثر 18 هواپیمای بدون سرنشین را به عنوان دومین فروش بزرگ هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به یک کشور واحد توصیف کردند.

یکی از منابع گفت که این توافق نامه حدود یک ساعت قبل از مراسم تحلیف بایدن ، که اخیراً گفت دولت وی براساس این توافق نامه ها بنا خواهد شد اما روابط واشنگتن با امارات و عربستان سعودی را “ارزیابی مجدد” امضا کرد. درگیر یک کارزار نظامی خونین علیه یمن شدند.

پس از امضای توافق نامه عادی سازی امارات و اسرائیل در ماه اوت گذشته در کاخ سفید ، دولت ترامپ برای پیشبرد درخواست دیرینه ابوظبی برای خرید هواپیماهای F-35 فشار آورد.

اسرائیل در ابتدا تلاش کرد جلوی فروش احتمالی را بگیرد اما سرانجام پس از دریافت تضمین های به اصطلاح آمریکا مبنی بر حفظ “برتری” ارتش اسرائیل ، مخالفت خود را پایان داد.

با درک دهه های گذشته ، واشنگتن از فروش اسلحه در خاورمیانه که می تواند “برتری نظامی کیفی” اسرائیل را کم رنگ کند ، خودداری کرده است. این در مورد F-35 ها صدق می کرد ، که در حالی که اسرائیل جت ها را خریداری و مستقر می کرد ، به کشورهای عربی رد شد.

نوشته های مرتبط

انفجار به کشتی اسرائیلی در دریای عمان آسیب رساند

پَرنیوز

بازیگر کویتی چند روز پس از دریافت اولین دوز واکسیناسیون Pfizer-BioNTech درگذشت

پَرنیوز

قبایل بیشتری با ارتش پیشرو ، متحدان در مأرب یمن ، به توافق نامه های عدم تعرض دست می زنند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه