اخبار بین الملل

ایران بمبگذاری های دوقلوی بغداد را به شدت محکوم می کند زیرا تعداد کشته ها 32 نفر را در پی دارد

سفارت ایران در بغداد دو بمب گذاری علیه پایتخت عراق را که منجر به کشته شدن حداقل 32 نفر شد که مرگبارترین حمله برای هدف قرار دادن شهر در سه سال گذشته را به سختی محکوم کرد

روز پنجشنبه ، هیئت دیپلماتیک با انتشار بیانیه ای ، حملات را “جنایات تروریستی” خواند و با بازماندگان تسلیت گفت. سفارت ابراز امیدواری کرد که مقامات امنیتی عراق موفق شوند مجرمان را در اولین فرصت به دادگاه تحویل دهند.

براساس وزارت بهداشت عراق ، حدود 110 نفر نیز از بمبگذاری هایی که صبح امروز در میدان طایران پایتخت رخ داد ، زخمی شده اند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه ، وزارت کشور عراق مهاجم اول با ادعای احساس بیماری مردم را به سمت بازار شلوغ جذب کرده و سپس کمربند مواد منفجره خود را منفجر کرد.

هنگامی که افراد بیشتری برای کمک به قربانیان به صحنه می آمدند ، بمب گذار دوم مواد منفجره خود را به کار انداخت.

بازار روباز ، جایی که لباس های دست دوم در غرفه ها به فروش می رسد ، پس از لغو حدود یک سال محدودیت های COVID-19 در سراسر کشور ، مملو از مردم شده بود.

وزارت بهداشت گفت کسانی که جان خود را از دست داده اند در صحنه حمله جان داده اند و بیشتر مجروحان تحت مداوا قرار گرفته و از بیمارستان مرخص شده اند.

تاکنون ادعای مسئولیت حملات نشده است.

در بیانیه آمده است: “مثل همیشه ، جمهوری اسلامی بر [تأمین] حمایت از دولت و ملت عراق تأکید دارد و آماده ارائه هر خدمتی است که می تواند مورد نیاز باشد.”

ایران از سال 2014 ، زمانی که داعش کار خود را برای خونریزی و ویرانی علیه این کشور عربی آغاز کرد ، اعطای پشتیبانی مشاوره نظامی موثر به عراق را آغاز کرد. این کمک ها به عراق کمک کرد تا گروه تروریستی تکفیری را در اواخر سال 2017 شکست دهد.

لباس در میان هرج و مرج و درگیری های فرقه ای که پس از حمله ایالات متحده و متحدانش به خاک عراق در سال 2003 بود ، افزایش یافته بود. علیرغم متحمل شکست ، این گروه سلولهای خوابیده پراکنده را در سرتاسر عراق حفظ می کند و هر از چندگاهی حملات محکم را آغاز می کند.

جمهوری اسلامی و همچنین بسیاری از مقامات سیاسی و ضد تروریستی عراق بارها در محکومیت کشورهای منطقه و خارج از منطقه که از چنین عناصر تروریستی پشتیبانی می کنند صحبت کرده اند.

ناظران می گویند چنین حملاتی کشور عربی را ناامن می کند ، بنابراین بهانه ای برای ادامه حضور متحدان غربی در آنجا فراهم می کند.

bomb بمب گذاری بغداد با هدف طولانی شدن حضور نیروهای خارجی در عراق

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، به نوبه خود ، بعداً روز پنجشنبه انفجارهای دوقلوی بغداد را به شدت محکوم کرد.

سعید خطیب زاده ضمن ابراز همدردی با ملت و دولت عراق به دلیل “این فاجعه بزرگ” ابراز همدردی ملت و دولت ایران با خانواده های قربانیان کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود تروریسم تکفیری داعش در عراق احیا شده و قصد دارد صلح و ثبات کشور را به هم بزند و بهانه ای برای نیروهای خارجی برای ادامه حضور خود در این کشور عربی فراهم کند.

خطیب زاده بر حمایت ایران از دولت عراق و همچنین ثبات و یکپارچگی سرزمینی این کشور تأکید کرد و افزود که تهران همچنین از اقدامات انجام شده توسط نیروهای امنیتی عراق برای یافتن و محاکمه عاملان این جنایات پشتیبانی می کند

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: “جمهوری اسلامی ایران آماده است ، مانند گذشته ، از برادران عراقی در حمایت از تروریسم و ​​افراط گرایی همه نوع حمایت را انجام دهد.”

ظریف درباره توطئه ها برای سوق دادن رئیس جمهور جدید ایالات متحده به رویارویی با ایران هشدار داد

به طور جداگانه ، محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران نیز نسبت به حملات دلخراش واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد که چنین حملات تروریستی ، از جمله انواع دیگر تحریک ، نتیجه ای جز اتلاف جان و منابع آمریکایی ها برای هدف قرار دادن جمهوری اسلامی ندارد. p >

“از بمب گذاری های تروریستی در بغداد تا لیسیدن [نخست وزیر اسرائیل] بوت لوتین – البته یک چکمه جدید – همه هدف دارند اما یک هدف: به دام انداختن POTUS (رئیس جمهور ایالات متحده) دیگر برای صرف خون و گنجینه آمریکا به” او با توئیتر مقابله با “ایران” کرد.

در میان مقامات شاهین ، نخست وزیر اسرائیل بیشتر تلاش کرده است تا ایالات متحده به ایران حمله کند. تحریک وی و دیگران باعث شد واشنگتن توافق هسته ای سال 2015 بین تهران و قدرت های جهانی را ترک کند و تحریم های غیرانسانی آمریکا را که توافق لغو کرده بود ، برگرداند.

از بمبگذاری های تروریستی در بغداد گرفته تا لیسیدن نتانیاهو – هرچند چکمه ای جدید – همه هدف دارند اما یک هدف: به دام انداختن POTUS دیگر برای صرف خون و گنج آمریکا برای “مقابله” با ایران

با وجود این ، توطئه ناامیدانه علیه ایران دوباره شکست خواهد خورد.
– جواد ظریف (JZarif) 21 ژانویه 2021

ظریف افزود: “علی رغم این وسواس شایسته لرزش ، توطئه ناامیدانه علیه ایران دوباره شکست خواهد خورد”. وی به موفقیت ایران در خنثی سازی اثرات تحریم ها و آغاز اقدامات متقابل هسته ای علیه عدم تعهد آمریکا و دیگران به توافق اشاره داشت.

رهبر PMU عراق: حملات ناامیدانه تروریستی نمی تواند عراقی ها را متزلزل کند

رئیس واحدهای بسیج مردمی عراق (PMU) یا نیروی ضد ترور حشدالشعبی ، فالیح الفیاض ، نیز انفجارهای تروریستی را محکوم کرد و اظهار داشت که چنین “تلاش های ناامیدانه تروریستی” نمی تواند موجبات مردم عراق و نیروهای امنیتی دچار تزلزل می شوند.

وی افزود: “ما به توانایی نیروهای مردمی ، امنیتی و اطلاعاتی خود در خنثی سازی توطئه های دشمنان اعتماد داریم.”

قیس الخزعلی ، رهبر اصائب اهل الحق – زیرگروه PMU – نیز این حملات را محکوم کرد و از سرویس اطلاعاتی عراق خواست که عاملان آن را شناسایی کند.

حزب الله: شروع مجدد حملات بمبی در عراق مشکوک است

جنبش حزب الله لبنان ، به نوبه خود ، حملات دو بمبی بغداد را محکوم کرد و خاطرنشان کرد که شروع مجدد این حملات پس از یک دوره آرامش نسبی در این کشور مشکوک بود ، به ویژه پس از آنکه مردم عراق و مقامات عراق خواستار عقب نشینی همه نیروهای اشغالگر آمریکایی شدند.

حزب الله در بیانیه خود افزود ایالات متحده به دنبال ایجاد تحریم های بیشتر علیه واحدهای بسیج مردمی عراق و فرماندهان آن است تا زمینه را برای حملات تروریستی داعش و سایر لباس های تروریستی فراهم کند.

“حزب الله گفت:” بهترین پاسخ برای این جنایت شرور باید افزایش آگاهی مردم عراق و تعهد آنها به آزادی و استقلال کشورشان باشد.

در این بیانیه افزوده شده است که مردم عراق همچنین باید به مخالفت با حضور نیروهای آمریکایی در کشور خود ادامه دهند و تمام تلاش خود را برای مبارزه با تمام بازماندگان گروه های تروریستی انجام دهند.

روحانی عالی عراق از نیروهای امنیتی می خواهد توطئه های دشمنان را خنثی کنند

روحانی برجسته شیعه عراق آیت الله العظمی علی ال سیستانی نیز بیانیه ای در مورد انفجارهای دوقلوی بغداد صادر کرد و با انتقاد از “تروریست های بی رحم” به دلیل هدف قرار دادن “غیرنظامیان بی گناه” در یک صحنه وحشتناک “که هر انسانی وظیفه شناس را شوکه می کند”

آیت الله سیستانی با تسلیت به خانواده های قربانیان ، از نیروهای امنیتی عراق خواست تا تلاش های خود را برای حفظ امنیت کشور تشدید کرده و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.

attacks حملات بمبی بغداد که توسط گروه های مورد حمایت آمریکا و عربستان انجام شده است

جنبش انصارالله یمن همچنین در بیانیه ای گفت که حملات جنایتکارانه بمب گذاری شده در بغداد توسط گروه های تروریستی وابسته به عربستان سعودی و تحت حمایت ایالات متحده انجام شده است.

در این بیانیه این حملات به شدت محکوم شد و گفت که آمریکایی ها از این اقدامات به عنوان ابزاری برای فشار استفاده می کنند.

انصارالله خاطرنشان کرد که همزمان حملات و فراخوان مردم عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی نشان می دهد که آژانس های اطلاعاتی آمریکا دوباره به چنین اقداماتی متوسل می شوند.

انصارالله سپس به ملت و دولت عراق توصیه کرد که با پیگیری اخراج نیروهای اشغالگر و مزدوران جنایتکار آنها ، از جمله گروه های تروریستی القاعده و داعش ، به چنین اقدامات بی ثبات کننده پاسخ دهند.

نوشته های مرتبط

انفجار به کشتی اسرائیلی در دریای عمان آسیب رساند

پَرنیوز

بازیگر کویتی چند روز پس از دریافت اولین دوز واکسیناسیون Pfizer-BioNTech درگذشت

پَرنیوز

قبایل بیشتری با ارتش پیشرو ، متحدان در مأرب یمن ، به توافق نامه های عدم تعرض دست می زنند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه