اخبار اقتصادی

ایران و روسیه وبینار توسعه همکاری های صنعتی را برگزار کردند

تهران – مقامات صنعتی ایران و روسیه روز سه شنبه یک وبینار تجاری-صنعتی برای بررسی توسعه همکاری ها در این بخش ، به ویژه در صنعت خودرو سازی و کشتی سازی ، ایرنا برگزار کردند. گزارش شد.

در این رویداد آنلاین مقامات ارشد دو کشور از جمله معاون صنعت ، معدن و وزیر تجارت ایران حمید زادبوم و همتای روسی او اولگ ریازانتسف و همچنین کاظم جلالی نماینده ایران در مسکو حضور داشتند. .

در این وبینار ، زادبوم با ابراز خرسندی از افزایش حجم تجارت بین دو کشور در سال گذشته ، گفت: “ما از افزایش تجارت بین ایران و روسیه در سال گذشته خوشحال هستیم و امیدواریم که تجارت دوجانبه به دلیل ظرفیت های زیاد دو کشور بیشتر افزایش خواهد یافت. ”

زادبوم با اشاره به برخی مشکلاتی که تجار ایرانی از جمله تولیدکنندگان لبنی برای صادرات به روسیه با آن روبرو هستند ، گفت: “محصولات لبنی ایرانی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند ؛ موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در مورد کیفیت کالا بسیار سختگیرانه عمل می کند. ما وظیفه داریم محدودیت های صادرات محصولات لبنی و همچنین گوجه فرنگی ایرانی به روسیه را بررسی کنیم. ”

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری دو طرف این محدودیت ها در صادرات در آینده برداشته شود.

معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه اولگ ریزانتسف گفت که طرف روسی امیدوار است که مذاکرات سازنده ای با ایران داشته باشد.

“من کنفرانس امروز را مقدمه ای برای برگزاری جلسه کارگروه صنعت ایران و روسیه در چارچوب کمیته مشترک اقتصادی دو کشور می دانم.”

در جای دیگری از وبینار ، کاظم جلالی ایجاد منابع مشترک تجاری و صنعتی را با هدف استفاده بهینه از دالان گمرکی سبز بین دو طرف ارائه داد و گفت: “همکاری مشترک هلدینگ های دو کشور می تواند نقش مهمی داشته باشد. نقش مهمی در توسعه روابط تجاری بین ایران و روسیه. ”

EF / MA

نوشته های مرتبط

بندر خدمات صادراتی جنوب تومباک عملیاتی می شود

پَرنیوز

روحانی آزادراه بزرگ نزدیک تهران پایتخت را افتتاح کرد

پَرنیوز

کره جنوبی به زودی 1 میلیارد دلار از دارایی های منجمد شده ایران را آزاد می کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه