اخبار فرهنگی

بین الملل ششم جشنواره هنر مقاومت که در فوریه برگزار می شود

تهران – ششمین جشنواره بین المللی هنر مقاومت با آثار هنری در قالب نقاشی ، پوستر ، مجسمه ، کارتون و کاریکاتور در بهمن ماه در تهران برگزار می شود. مدیر بخش کارتون جشنواره ، مسعود شجاعی – طباطبایی ، در یک بیانیه مطبوعاتی منتشر شده گفت: “بخش کارتون جشنواره بر موضوعات” ما ویروس را شکست می دهیم “و” سقوط ایالات متحده “متمرکز خواهد شد. روز جمعه.

“بیش از 1000 مقاله از 50 کشور توسط سازمان دهندگان دریافت شده است و هیئت داوران در حال انتخاب آثار برتر است.”

علیرضا ذاکری ، مجید خسرو- آنجام و محمدعلی رجبی اعضای هیئت منصفه این بخش هستند.

وی افزود که کاریکاتورهای با موضوع “سقوط ایالات متحده” بسیار جالب هستند و ویروس کرونا و کارمندان بهداشت نیز مورد استقبال گرم کارتونیست ها قرار گرفته اند.

بنیاد فرهنگی Revayat سازمان دهنده این رویداد است.

شجاعی طباطبایی ، که مدیر دفتر هنرهای تجسمی دفتر هنری است ، همچنین عضو هیئت داوران “فلسطین تنها نیست” ، یک مسابقه بین المللی کارتون ، کاریکاتور و پوستر برای نشان دادن همبستگی با مردم مظلوم فلسطین است.

محمد خزاعی ، مسعود ضیایی ، ساعدی صادقی و عباس ناصری اعضای هیئت داوران ایرانی هستند که آثار هنری این مسابقه را قضاوت می کنند.

لوئیز کارلوس فرناندس از برزیل ، کریستینا برنزازی از ایتالیا ، ایزابلا کووالسکا از لهستان و بالائی کارتون روسم از مالزی قضاوت در مورد ارسال های این مسابقات بین المللی را انجام می دهند.

به دلیل خطر بالای شیوع ویروس کرونا ، مسابقه “فلسطین تنها نیست” بصورت آنلاین برگزار می شود و هر اثر ارسالی در وب سایت Irancartoon بارگذاری می شود.

عکس: پوستر ششمین جشنواره بین المللی هنر مقاومت.

RM / MMS / YAW

نوشته های مرتبط

انجمن ایران مدال خورشید را برای بزرگداشت تولیدکنندگان سند ارائه می دهد

پَرنیوز

هنرستان تهران با انتشار “پسر کعبه” تولد حضرت علی (ع) را جشن می گیرد

پَرنیوز

جشنواره هنرهای تجسمی فجر از برگزیدگان تقدیر می کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه