اخبار بین الملل

تعیین انصارالله به عنوان سازمان تروریستی. مخالفت آمریکا با صلح در یمن را نشان می دهد: مقامات

تعدادی از مقامات عالی رتبه در دولت نجات ملی یمن دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا را به دلیل تعیین جنبش حوثی انصارالله به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی مورد انتقاد قرار دادند و گفتند که این اقدام به وضوح نشان می دهد که واشنگتن دنبال برقراری صلح و ثبات در کشور جنگ زده.

حسین مقبولی ، معاون رئیس جمهور در امور خدمات و توسعه ، گفت که اقدام ایالات متحده در لیست سیاه جنبش محبوب انصارالله – که از 19 ژانویه به اجرا درآمد – این واقعیت را تایید می کند که آمریکایی ها قصد ندارند صلح را در یمن.

مقبولی هشدار داد که این نامگذاری باعث تشدید مصائب مردم یمن ، طولانی شدن جنگ یمن و وخیم تر شدن بحران انسانی در این کشور خواهد شد.

وی اظهار داشت که تقریباً 190 سازمان بین المللی این تصمیم را محکوم کرده اند ، در حالی که فقط عربستان سعودی ، امارات متحده عربی و بحرین از این اقدام استقبال کرده اند.

محمود الجنید ، معاون نخست وزیر یمن در امور بینایی ، به نوبه خود گفت که قرار دادن انصارالله در لیست سیاه به معنای از بین بردن روند صلح است و تمایل آمریکا به هرج و مرج طولانی تر و خونریزی بیشتر در یمن را آشکار می کند.

به طور جداگانه ، محمد الدیلمی ، وزیر دادگستری یمن گفت که تعیین تروریسم انصارالله بر دولت نجات ملی و کل مردم یمن تأثیر می گذارد و تأکید کرد که این اقدام تلاشی برای پیچیدگی اوضاع سیاسی در کشور عربی است.

وی خاطرنشان کرد که اقدام آمریکا تأیید می کند که انصارالله در مسیر صحیح مقابله با تجاوزات تحت حمایت آمریکا گام برمی دارد.

اسماعیل المحقری وزیر امور حقوقی اظهار داشت که تعیین انصارالله به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی مغایر قوانین و اصول بین المللی است.

جنبش انصارالله قبلاً با انتقاد از تصمیم ایالات متحده مبنی بر تعیین این گروه محبوب به عنوان “تروریستی” و اعمال تحریم علیه برخی از رهبران خود ، گفته است که این اقدام در واقع “نشان افتخار” جنبش است. p >

“چنین اقدامی تأیید می کند که ما [با موفقیت] در برابر منافع ایالات متحده ایستادیم و در برابر هرگونه اقدام تجاوزکارانه مقاومت خواهیم کرد. از نظر رهبری یمن ، فرماندهی نیروهای مسلح و همچنین کمیته های مردمی یک گزینه قانونی و قطعی است ، “محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش سه شنبه شب به شبکه تلویزیونی المسیره گفت.

وی گفت که تصمیم ایالات متحده در لیست سیاه انصارالله هیچگونه تأثیر سیاسی ، اقتصادی و انسانی بر یمنی ها نخواهد داشت ، زیرا آنها قبلاً چنین اقداماتی را در گذشته تجربه کرده اند.

نوشته های مرتبط

هلی کوپترهای نظامی ایالات متحده پروازهای بیش از حد از مواضع PMU عراق را انجام می دهند

پَرنیوز

sign علامت بد از مدیر بایدن. ’: سوریه حمله مهلک آمریکا به مرزهای عراق را انتقاد می کند

پَرنیوز

عربستان سعودی برادر شیخ نمر را دستگیر کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه