اخبار بین الملل

حماس با استقبال از عزیمت ترامپ ، از بایدن خواست که سیاست های ناعادلانه آمریکا در قبال فلسطینیان را برگرداند

جنبش مقاومت فلسطین حماس از عزیمت دونالد ترامپ استقبال کرده و از رئیس جمهور جدید ایالات متحده جو بایدن خواسته است تا سیاست های ناعادلانه ای را که توسط سلف خود در قبال مردم فلسطین دنبال می شود ، برگرداند.

“رئیس جمهور آمریکا جو بایدن باید روند سیاست های غلط و ناعادلانه علیه مردم ما را معکوس کند و پایه های امنیت و ثبات را در منطقه قرار دهد.” سخنگوی حماس ، فوزی برهوم ، / a> چهارشنبه.

وی در ادامه تأکید کرد که از عزیمت دونالد ترامپ هیچ پشیمانی وجود ندارد.

سخنگوی گفت: “ترامپ” بزرگترین منبع و حامی بی عدالتی ، خشونت و افراط گرایی در جهان و شریک مستقیم رژیم اشغالگر اسرائیل در تجاوز به مردم ما بوده است. ”

بارهوم از رئیس جمهور جدید خواست “همه تصمیماتی را که در تلاش برای تصفیه آرمان فلسطین است ، به ویژه تصمیمات مربوط به بیت المقدس القدس و پناهندگان ، لغو کند و لزوماً به اراده ملت فلسطین و انتخاب های دموکراتیک احترام بگذارد.” >

بایدن قول داده بود که دولت وی سیاست رسمی واشنگتن را در مخالفت با گسترش شهرک بازیابی خواهد کرد.

اما روز سه شنبه نامزد بایدن برای وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن گفت که دولت آینده از شناسایی بحث برانگیز ترامپ درباره قدس القدس به عنوان “پایتخت” اسرائیل عکس نمی گیرد.

گروه های مقاومت اظهارات بلیکین را تقبیح می کنند

همچنین روز پنجشنبه ، جنبش های فلسطینی با خشم نسبت به اظهارات بلینکن واکنش نشان دادند ، حماس گفت که آنها مغایر قوانین و قطعنامه های بین المللی هستند که قدس القدس را به عنوان یک شهر اشغالی به رسمیت می شناسد.

حازم قاسم ، سخنگوی دیگر حماس ، به نام نظرات “توهین به همه ملتها و کشورهای عربی”.

“چنین اظهاراتی حقوق مسلم مردم ما در مورد سرزمین و اماکن مقدس خود را انکار می کند و بی اعتنایی آشکاری به کل جهان عرب در سطح رسمی و مردمی است” ،

وی افزود: “این اظهارات بی فایده بودن مناقشات دولتهای متوالی ایالات متحده برای ایستادن در برابر حقوق ملت فلسطین و تأکید بر لزوم تلاش در مورد توانایی مردم ما برای استخراج حقوق خود از طریق یک استراتژی مبارزه واحد است.” >

جهاد اسلامی ، گروه مقاومت دیگر حماس مستقر در غزه ، این اظهارات را “سیلی بر چهره همه کسانی که امید خود را به دولت ایالات متحده بسته اند” خواند.

سخنگوی این سازمان داوود شهاب گفت که موضع بلینکن بیانگر اصرار ایالات متحده در حمایت از رژیم اشغالگر و دستکاری حقیقت است.

“همه باید بدانند که ایالات متحده هرگز تغییر نخواهد کرد. این فلسطینی ها هستند که باید با تلاش و تلاش طولانی مدت از شر اشغالگری خلاص شوند. ”

عبدالله عبدالله ، یک مقام ارشد جنبش فتح فلسطین مستقر در کرانه باختری اشغالی که در آن قدس القدس واقع شده است ، یادآوری کرد که کنگره آمریکا تصمیم گرفته بود القدس را به اصطلاح پایتخت رژیم اسرائیل در سال 1995 بنامد.

دولت ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، با مخالفت نکردن با شهرک سازی های اسرائیل ، دهه ها نمایش دو حزب ایالات متحده را شکست.

“معامله قرن” که ترامپ با واسطه انجام داد ، قدس القدس را “پایتخت تقسیم نشده اسرائیل” می داند و به رژیم تل آویو اجازه می دهد تا شهرک های کرانه باختری و دره اردن را ضمیمه کند.

ترامپ همچنین دستور جابجایی سفارت آمریکا از تل آویو به قدس القدس را صادر کرد.

از زمان اقدامات ایالات متحده ، فلسطینیان تشخیص نقش واسطه ای واشنگتن در درگیری فلسطین و اسرائیل را متوقف کرده اند.

شورای امنیت سازمان ملل در چندین قطعنامه فعالیت های اسکان اسرائیل را محکوم کرده است.

پس از روی کار آمدن ترامپ در دسامبر 2016 ، اسرائیل بر خلاف قطعنامه 2334 شورای امنیت سازمان ملل ، که شهرک سازی در کرانه باختری و قدس شرقی قدس را “نقض آشکار طبق قوانین بین المللی” اعلام کرده است ، گسترش شهرک سازی را افزایش داد.

نوشته های مرتبط

حمله آمریکا به تأسیسات حشدالشعبی در خدمت رژیم صهیونیستی: مفسر

پَرنیوز

سه سناتور دموکرات می گویند بایدن باید درمورد حمله سوریه به کنگره خلاصه کند

پَرنیوز

آمریکا می گوید ولیعهد سعودی دستور کشتن وحشتناک جمال خاشوگی را صادر کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه