اخبار فرهنگی

دانشگاهیان فرانسوی درباره فیلم های ابوالفضل جلیلی بحث می کنند

تهران – جهان شاعرانه ابوالفضل جلیلی فیلمساز ایرانی در کنفرانسی که به همت موسسه تحقیقات و مطالعات جهان عرب و مسلمان برگزار خواهد شد ، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. – دانشگاه ایرمام و ایکس مارسی.

این جلسه از طریق زوم در 2 فوریه ساعت 10 صبح با سخنرانی سید وحید یعقوبی ، کارشناس ادبیات فرانسه و تطبیقی ​​، که همچنین معلم این دانشگاه است ، جریان می یابد زبان فارسی و متخصص مسائل فرهنگی ، هنری و سینمایی در مرکز Franco-Iranien.

او نویسنده “L’ésthétique de la Courbe Dans la Poésie Surréaliste” (“زیبایی شناسی منحنی در شعر سورئالیستی”) است.

این کنفرانس در چارچوب گروه ایرانشناسی IREMAM با مشارکت هما لسان پزچکی ، استاد زبان و ادبیات فارسی و کامیل رونه کوئر ، مدرس تاریخ قرون وسطا برگزار خواهد شد.

جلیلی بیش از 10 فیلم از جمله “رقص گرد و غبار” ، “پر یا خالی” ، “حافظ” ، “دلبران” ، “قصه های کیش” ، “رقص غبار” ، “یک داستان واقعی” و “Det” ساخته است. به معنای دختر است »، برخی از آنها از تلویزیون پخش شده یا در رویدادهای ایرانی و بین المللی به نمایش درآمده اند

با این حال ، این فیلم ها به تمام اهداف از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز نمایش نگرفته اند.

آخرین درام او “مسیر معکوس” در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان که در اکتبر گذشته در تهران و اصفهان برگزار شد ، به نمایش درآمد.

جلیلی گفته است که این فیلم اقتباسی از داستان زندگی اوست.

“با این فیلم ، من می خواستم کودکان را وادار کنم که آسمان شب را تماشا کنند ، تا صبح گریه می کنند ، اما کودکان در این روز مدرن هیچ تصوری از موضوع فیلم ندارند. آنها تمام شب بیدار می مانند و وقت خود را در فضای مجازی تلف می کنند. ”

“مسیر معکوس” همچنین در سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم جیپور شرکت کرد که از 15 تا 19 ژانویه در هند آنلاین شد ، اما موفق به دریافت جایزه نشد.

عکس: پوستر کنفرانسی درباره فیلم های ابوالفضل جلیلی ، که توسط انستیتوی تحقیقات و مطالعات جهان عرب و مسلمان – ارمام و دانشگاه ایکس مارسی فرانسه برگزار می شود.

MMS / YAW

نوشته های مرتبط

فرانسه ، دیگر همدستان جنایات یمن نمی توانند اخلاق را تبلیغ کنند: دیپلمات ایران

پَرنیوز

ایران مجدداً از سوریه برای شکست دادن تروریسم ، بازگرداندن امنیت حمایت می کند

پَرنیوز

انجمن ایران مدال خورشید را برای بزرگداشت تولیدکنندگان سند ارائه می دهد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه