اخبار اقتصادی اخبار ویژه

در 10 ماه 4 میلیون تن کالای اساسی وارد شده است

تهران- ایران طی ده ماه نخست سال جاری تقویم ایران (20 مارس 2020 – 19 ژانویه 2021) چهار میلیون تن کالای اساسی وارد کرده است ، به گفته معاون مدیرعامل شرکت بازرگانی دولت ایران (GTC).

امیر طالبی گفت که 194 کشتی حامل کالاهای اساسی برای تأمین کشور در طول 10 ماه در بنادر ایران پهلو گرفته و تخلیه شده اند ذخایر استراتژیک.

این کالاها از بندرهای جنوبی و شمالی به کشور وارد شده اند و سهم بندر امام خمینی (ره) بیش از سایر بنادر است.

“روند واردات کالاهای اساسی ، از ثبت سفارش ، خرید ، حمل و نقل ، تخلیه ، بارگیری و انبارداری تا تنظیم بازار و تأمین ذخایر استراتژیک در شرایط دشوار تحریم ها و شیوع ویروس کرونا انجام شده است ، و وی خاطرنشان کرد: از نظر ذخایر استراتژیک در شرایط خوبی هستیم.

در اوایل اکتبر سال 2020 ، بانک مرکزی ایران (CBI) اعلام کرد که 5.267 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی در نیمه اول سال جاری تقویم ایران (20 مارس – 21 سپتامبر 2020) تأمین شده است.

ایران براساس داده های منتشر شده توسط اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران (IRICA) 25 میلیون تن کالای اساسی در طول تقویم سال گذشته ایران وارد کرده است.

به گفته مهدی میراشرفی رئیس IRICA ، در سال مذکور 35 میلیون تن کالا به کشور وارد شده است که 25 میلیون تن کالای اساسی است.

“امسال روند [تجارت] کند شده است و ما امیدواریم که با اقدامات انجام شده توسط بانک مرکزی ، صنعت ، معدن و تجارت و IRICA ، بتوانیم میزان سپرده گذاری را به حداقل برسانیم. کالاها در گمرک قبل و بعد از ترخیص »، میراشرافی در ژوئن گذشته گفت.

کارشناسی ارشد / کارشناسی ارشد

نوشته های مرتبط

پروژه توسعه میدان نفتی سیاهماکان وارد مرحله اجرایی می شود

پَرنیوز

صادرات از بنادر ایران طی 11 ماه سال 7 درصد افزایش یافته است

پَرنیوز

مجلس در حال بررسی لایحه بودجه سال آینده است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه