اخبار بین الملل

دمشق: سازمان های تروریستی پوشش حملات ایالات متحده در سوریه را می گیرند

معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت گروه های تروریستی تحت پوشش نیروهای آمریکایی مستقر در کشورش برای حمله به سربازان و غیرنظامیان سوری قرار دارند و خواستار همکاری بین المللی به رهبری سازمان ملل برای مهار آنها هستند.

بشار الجعفری ، که همچنین نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل است ، اظهارات روز پنجشنبه را در بیانیه به جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد وضعیت سوریه از طریق پیوند ویدیویی.

وی تأکید کرد که در راس سازمانهای تروریستی که توسط نیروهای آمریکایی کمک می شوند ، دو گروه مشهور تروریستی تکفیری ، یعنی داعش و جبهه النصره هستند.

“نفاق برخی از ایالات بسیار فراتر از حد نفرت انگیز بود … از یک طرف ، دولت ایالات متحده ادعا می کند که داعش را حذف کرده است ، و از طرف دیگر ، برای هدف قرار دادن کشور من ، آن را تغییر شکل می دهد و دوباره فعالیت می کند ، و این روزها قبل شاهد حملات تروریستی علیه یک اتوبوس غیرنظامی و تانکرهایی بودیم که جان ده ها بیگناه سوری را گرفتند. ”

جعفری به دو حمله مرگبار در تاریخ 3 ژانویه اشاره داشت ، زمانی که تروریست ها حمله ای علیه یک اتوبوس در منطقه کباجیب در استان دیرالزور انجام دادند و حمله دیگری به تانکرهای سوخت و همچنین وسایل نقلیه غیرنظامی در منطقه السلامیه انجام دادند. در استان حماه.

در این حملات که بعداً داعش ادعا کرد ، تعداد نامشخصی از غیرنظامیان و سربازان کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

معاون وزیر امور خارجه سوریه خاطرنشان کرد که این دو حمله توسط تروریست های داعش انجام شده است که از منطقه تحت کنترل نیروهای آمریکایی در التنف ، شامل اردوگاه الروقبان آمده اند.

جعفری گفت تروریست ها همان تروریست هایی بودند که قبلاً نیز به حملات خونین علیه افراد غیر نظامی در استان سویدا در جنوب سوریه پرداخته بودند و نیروهای دولتی و متحدان آنها و نیز خطوط لوله انتقال گاز و خطوط انرژی را مورد هدف قرار داده بودند.

وی در ادامه گفت که نیروهای آمریکایی در شمال شرقی سوریه همچنین به شبه نظامیان متحد خود از نیروهای به اصطلاح سوریه دموکرات (SDF) دستور داده اند که تروریستهای داعش را که در زندانهای SDF نگهداری می شوند ، آزاد کنند.

جعفری در جای دیگری از سخنان خود گفت ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا با وجود تحمل رنج بیشتر مردم سوریه از بیماری همه گیر COVID-19 ، با نادیده گرفتن درخواست های سازمان ملل متحد ، به تحریم های فلج کننده و اقدامات قهرآمیز علیه ملت عرب ادامه می دهند. شورای امنیت ، فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه و تعداد زیادی از نمایندگان ارشد سازمان بین المللی برای پایان دادن به این “اقدامات غیرقانونی”.

این دیپلمات ارشد سوری گفت: سیاست زدگی ، گزینش ، سیاست های دو استاندارد و سرمایه گذاری در تروریسم مانع از برداشتن تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا شده است و تأکید کرد که بزرگترین ذینفع تحریم ها سازمان های تروریستی و حامیان مالی آنها هستند.

جعفری همچنین به موضوع تهیه قانون اساسی جدید سوریه پرداخت و گفت که پس از هفته ها ، دور پنجم جلسات کمیته بحث درباره قانون اساسی برگزار می شود. وی تأکید کرد که قانون اساسی که عالی ترین قانون کشور را نمایندگی می کند ، صرفاً یک امر ملی سوریه است.

“ترسیم آینده سوریه نیز فقط یک امر ملی سوریه است. بنابراین ، سوریه تصدیق و رهبری خود را در روند سیاسی تسهیل شده توسط سازمان ملل متحد مجدداً تأیید می کند و تأکید می کند که موفقیت در کار این کمیته مستلزم رعایت قوانین رویه ای آن است که توافق شده است و هرگونه دخالت خارجی در کار آن را رد می کند. ”

نوشته های مرتبط

انفجار به کشتی اسرائیلی در دریای عمان آسیب رساند

پَرنیوز

بازیگر کویتی چند روز پس از دریافت اولین دوز واکسیناسیون Pfizer-BioNTech درگذشت

پَرنیوز

قبایل بیشتری با ارتش پیشرو ، متحدان در مأرب یمن ، به توافق نامه های عدم تعرض دست می زنند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه