اخبار بین الملل

ما باید به این جنگ غیرمدنی خاتمه دهیم: بایدن در میان دو قطبی سیاسی ، همه گیر می گوید

رئیس جمهور جدید آمریکا خواستار پایان دادن به “جنگ غیرمدنی” در آمریکا است و با ارائه پیامی برای احیای کشوری که به شدت تقسیم شده و از قطب سیاسی ، اقتصاد ضایع شده و ویروس کرونا ویروس کوره در رفته است. بیش از 400000 آمریکایی را کشته است

بایدن در سخنرانی افتتاحیه ای به مناسبت پایان دوره چهار ساله پر آشوب ترامپ خواستار بازگشت به نجابت مدنی شد.

“برای غلبه بر این چالش ها ، بازیابی روح و تأمین آینده آمریکا ، بیش از کلمات نیاز دارد. بایدن از همه چیز گریزان ترین موارد در یک دموکراسی است: وحدت. ”

“ما باید این جنگ غیرمدنی را که در برابر آبی ، روستایی در مقابل شهری ، محافظه کارانه در مقابل لیبرال قرار دارد ، پایان دهیم. ما می توانیم این کار را انجام دهیم – اگر به جای اینکه قلب خود را سخت کنیم روح خود را باز کنیم. ”

با بیان اینکه “هیچ وقت برای اتلاف وجود ندارد” ، بایدن ، یک دموکرات ، بلافاصله پس از ورود به کاخ سفید بعد از ظهر چهارشنبه برای تعیین مسیر جدید و لغو برخی از بحث برانگیزترین سیاست های ترامپ ، یک سری اقدامات اجرایی را امضا کرد. p >

بایدن همچنین هنگام محاصره ترامپ در ساختمان ، نمایندگان مجلس را برای فرار از زندان فراری داده و 5 کشته برجای گذاشت ، در مورد محاصره روز 6 ژانویه در پایتخت به شدت صحبت کرد.

این خشونت باعث شد مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها هفته گذشته ترامپ را برای دومین بار بی سابقه استیضاح کند و او را به “تحریک شورش” متهم کند ، زیرا وی از طرفداران خود خواست تا به ساختمان بروند تا ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کنند.

بایدن گفت: “در اینجا ما ایستاده ایم ، فقط چند روز پس از آنکه یک گروه آشوبگر گمان کردند که می توانند با استفاده از خشونت خواست مردم را ساکت کنند ، برای متوقف کردن کار دموکراسی ما ، ما را از این زمین مقدس بیرون کنند.” “این اتفاق نیفتاد ؛ هرگز اتفاق نخواهد افتاد نه امروز ، نه فردا ، نه هرگز. “

بایدن در حالی سمت خود را به دست می گیرد که کشور با آنچه مشاوران وی چهار بحران پیچیده توصیف می کنند روبرو می شود: همه گیری ، رکود اقتصادی ، تغییر اقلیم و نابرابری نژادی.

“من این را به شما تعهد می دهم: من رئیس جمهور همه آمریکایی ها خواهم بود” “و من به شما قول می دهم که به سختی برای کسانی که از من حمایت نکردند مبارزه خواهم کرد.”

همه گیری در آخرین روز ریاست جمهوری ترامپ به یک جفت نقطه عطف وحشتناک رسید و به 400000 مورد مرگ و میر آمریکا و 24 میلیون عفونت رسید – بالاترین میزان در هر کشور دیگر. میلیون ها آمریکایی به دلیل تعطیلات و محدودیت های مربوط به همه گیری بیکار هستند.

نوشته های مرتبط

هلی کوپترهای نظامی ایالات متحده پروازهای بیش از حد از مواضع PMU عراق را انجام می دهند

پَرنیوز

sign علامت بد از مدیر بایدن. ’: سوریه حمله مهلک آمریکا به مرزهای عراق را انتقاد می کند

پَرنیوز

عربستان سعودی برادر شیخ نمر را دستگیر کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه