اخبار اجتماعی

مدارس با حضور “اختیاری” در میان بیماری همه گیر بازگشایی می شوند

تهران – ایسنا گزارش داد ، مدارس با کمتر از 50 دانش آموز و هنرستان در شهرهای کم خطر از روز چهارشنبه با حضور اختیاری دانش آموزان فعالیت خود را از سر گرفتند.

هر ساله دانش آموزان ایرانی پس از سه ماه تعطیلات تابستانی ، سال تحصیلی را در 23 سپتامبر آغاز می کنند ، در حالی که امسال ، با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، از اواخر فوریه سال 2020 همه مراکز آموزشی در ایران تعطیل هستند و آموزش به سه شکل حضوری ، مجازی و تلویزیونی دنبال شد.

برای اینکه دانشجویان بتوانند با تحصیلات خود در ارتباط باشند ، وزارت آموزش و پرورش در تاریخ 9 آوریل یک برنامه تلفن همراه داخلی به نام SHAD راه اندازی کرد که برنامه های آموزش از راه دور را در اختیار دانشجویان قرار می داد. وی افزود: بیش از 60 درصد دانش آموزان و 94 درصد معلمان از طریق اپلیکیشن SHAD در 64 درصد کلاس ها شرکت می کردند که مخفف آنها در فارسی به معنای شبکه آموزش دانش آموزان است.

علاوه بر این ، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (IRIB) نیز پس از تعطیلی مدارس به صورت روزانه شروع به پخش برنامه های آموزشی تلویزیونی می کند.

ستاد ملی کنترل کروناویروس اعلام کرد که مدارسی که کمتر از 50 دانش آموز و هنرستان دارند مجاز است برای دوره های عملی و کارگاهی مطابق با پروتکل های بهداشتی شروع به کار کنند ، در حالی که حضور دانش آموزان داوطلبانه و به انتخاب آنها است.

FB / MG

نوشته های مرتبط

شکار غیرقانونی به لطف قفل شدن ویروس کرونا ویروس: رسمی DOE

پَرنیوز

نقش مدیریت روستاها در توسعه روستایی

پَرنیوز

واکسن COVID-19 برای افراد مسن و معلول جنگ

پَرنیوز

ارسال دیدگاه