اخبار فرهنگی

“هنر” تئاتر مهرگان ، “سرایدار” را که در ملک تهران نگهداری می شود ، تزئین می کند

تهران – “هنر” نویسنده فرانسوی یاسمینا رضا در حال حاضر در تئاتر مهرگان روی صحنه است و نمایش “سرایدار” نویسنده انگلیسی هارولد پینتر به عنوان نمایش در تئاتر ملک به روی صحنه می رود. تئاترهای تهران هفته گذشته پس از تعطیلی طولانی به دلیل شیوع COVID-19 مجدداً افتتاح شدند.

با بازی سید عرفان اطهاری ، جلال احمدپور و دانیال کریمی ، “هنر” به کارگردانی احمدپور بر اساس ترجمه فارسی از نمایش توسط علیرضا کوشک – جلالی.

نمایش “هنر” برنده جایزه تونی برای اولین بار در سال 1994 در کمدی شانزه لیزه در پاریس به نمایش درآمد. این نمایشنامه متعاقباً در سال 1996 در لندن و در سال 1998 در برادوی اجرا شد.

در پاریس اتفاق می افتد ، داستان این فیلم پیرامون سه دوست به نام های سرژ ، مارک و یوان است که وقتی سرژ یک نقاشی گران قیمت خریداری می کند ، دوستی 15 ساله قبلی خود را در زمین های متزلزل پیدا می کنند. بوم سفید و دارای چندین خط سفید خوب است.

این کار به معنای هنر و دوستی می پردازد ، هم به مردی که این تابلو را خریداری کرده است و هم به دو دوست که برای دیدن آن می آیند.

مهدیس زارع نژاد همچنین تصمیم دارد این چهارشنبه “سرایدار” را در تماشاخانه ملک به صحنه ببرد.

رضا دادویی نمایشنامه را به فارسی ترجمه کرده و علی باقری ، مهدی کوشکی و مجید نوروزی اعضای بازیگران هستند.

“مراقب” یک نمایش در سه عمل است. اگرچه این ششمین کار مهم او برای صحنه و تلویزیون بود ، اما این مطالعه روانشناختی تلاقی قدرت ، بیعت ، بی گناهی و فساد در بین دو برادر و یک ولگرد اولین موفقیت مهم تجاری پینتر بود.

اولین بار در آوریل 1960 در باشگاه تئاتر هنر در West End لندن به نمایش درآمد و ماه بعد به تئاتر دوشس منتقل شد و قبل از عزیمت لندن به برادوی 444 اجرا داشت.

در سال 1963 ، یک نسخه سینمایی از نمایشنامه براساس فیلم نامه منتشر نشده پینتر توسط کلایو دونر کارگردانی شد. در این فیلم آلن بیتس در نقش میک و دونالد پلیزنس در نقش دیویس در نقش های اصلی خود در صحنه حضور داشتند ، در حالی که رابرت شاو جای پیتر وودثورپ را در نقش استون گرفت.

اولین بار توسط انتشارات Encore و Eyre Methuen در سال 1960 منتشر شد ، “مراقب” همچنان یکی از مشهورترین و نمایشنامه های متداول پینتر است.

عکس: عکس ترکیبی پوسترهای نمایشنامه های “سرایدار” و “هنر” را نشان می دهد.

MMS / YAW

نوشته های مرتبط

انجمن ایران مدال خورشید را برای بزرگداشت تولیدکنندگان سند ارائه می دهد

پَرنیوز

هنرستان تهران با انتشار “پسر کعبه” تولد حضرت علی (ع) را جشن می گیرد

پَرنیوز

جشنواره هنرهای تجسمی فجر از برگزیدگان تقدیر می کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه