اخبار اجتماعی

واکسن Covid-19 ایرانی هیچ عارضه جانبی بر روی 21 داوطلب نشان نمی دهد

تهران – واکسن کرونا ویروس ساخت ایران از طریق مرحله اول به 21 نفر تزریق شده است ، که هنوز هیچ عارضه جانبی جدی گزارش نکرده است ، مینو محرض ، عضو ستاد ملی کنترل ویروس کرونا اعلام کرده است.

کوویران بارکت ، اولین واکسن ویروس کرونا ، که توسط محققان ایرانی ستاد اجرای فرمان امام ساخته شده است ، طی مراسمی در سه داوطلب تزریق شد. 29 دسامبر سال 2020.

در 11 ژانویه ، دوز دوم واکسن به سه داوطلب تزریق شد.

تاکنون 21 نفر اولین دوز واکسن را دریافت کرده اند و اجازه تزریق گروه 14 نفره صادر شده است. این تعداد برای گذراندن اولین مرحله مطالعه بالینی باید به 56 نفر برسد.

وی با اشاره به اینکه مرحله اول مطالعه انسانی احتمالاً تا پایان ماه فوریه تکمیل می شود ، گفت که طبق مطالعات مرحله دوم ، آزمایش بالینی احتمالاً با 300 داوطلب آغاز می شود.

هر دو هفته واکسن در دو دوز تجویز می شود. ایسنا روز دوشنبه گزارش داد ، برخی از داوطلبان قبلاً دوز دوم دریافت کرده اند که خوشبختانه هیچ عارضه ای ندارد ،

وی در ادامه خاطر نشان کرد که اگر هر سه مرحله آزمایش انسانی موفقیت آمیز باشد ، این واکسن می تواند در ماه ژوئن به تولید انبوه برسد.

محمد مخبر ، رئیس ستاد اجرای فرمان امام در تاریخ 19 ژانویه گفت که طی ماه آینده ، ماهانه 2-4 میلیون دوز واکسن تولید می شود که به زودی به 4 تا 24 میلیون می رسد. دوزها.

در 18 ژانویه ، دومین واکسن داخلی COVID-19 که توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی تهیه و پیشنهاد شده است ، برای شروع آزمایش بالینی تأیید شده است.

واکسیناسیون انبوه تا 2 ماه آینده

در 17 ژانویه ، رئیس جمهور حسن روحانی گفت که دولت تلاش می کند تا حداکثر دو ماه آینده واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا را با اولویت کارکنان پزشکی و افراد پرخطر آغاز کند.

واکسن های COVAX تا پایان سال جاری [تقویم ایران] (20 مارس) یا در ابتدای سال آینده [تقویم ایرانی] به کشور ارائه می شود ، روحانی در جلسه ستاد ملی برای کنترل ویروس کرونا.

واکسن های دیگری نیز خریداری شده است که به زودی در دسترس خواهد بود ، افزود ، یک واکسن تولید شده به نام “Pasteur” نیز در طول بهار تولید انبوه خواهد شد.

وی با اشاره به واکسن های داخلی ، اعلام کرد که دو واکسن داخلی که مجوز آزمایش بالینی را گرفته اند نیز تا تابستان سال آینده در دسترس خواهد بود.

پرونده جدید Covid-19 ، تلفات

در جلسه مطبوعاتی روز دوشنبه ، سخنگوی وزارت بهداشت ، سیما-سادات لاری ، 6309 مورد جدید عفونت COVID-19 را تأیید کرد و تعداد کل عفونت ها را به 1،379،286 افزایش داد. وی افزود که تاکنون 1 میلیون و 171 هزار و 70 بیمار بهبود یافته اند ، اما 4057 نفر در شرایط بحرانی بیماری باقی مانده اند.
وی افزود: طی 24 ساعت گذشته 89 بیمار جان خود را از دست داده اند و تعداد کل مرگ و میرها را به 57481 نفر رسانده است.

تاکنون 8،960،186 آزمایش تشخیصی COVID-19 در کشور انجام شده است.

لاری خاطرنشان کرد که در حال حاضر 18 شهر در مناطق “نارنجی” با خطر متوسط ​​و 154 در مناطق “زرد” کم خطر قرار دارند.

FB /

نوشته های مرتبط

شکار غیرقانونی به لطف قفل شدن ویروس کرونا ویروس: رسمی DOE

پَرنیوز

نقش مدیریت روستاها در توسعه روستایی

پَرنیوز

واکسن COVID-19 برای افراد مسن و معلول جنگ

پَرنیوز

ارسال دیدگاه