اخبار بین الملل

وزیر دادگستری بحرین ، دادستان عالی ، شاملوی را به دلیل ادامه اقدامات قانونی احضار می کند

وزیر دادگستری ، امور اسلامی و اوقاف بحرین ، شیخ خالد بن علی آل خلیفه ، یک وکیل برجسته را برای بازجویی احضار کرده است ، زیرا رژیم حاکم منامه به سرکوب شدید مخالفان و مدافعان حقوق بشر در این کشور ادامه می دهد پادشاهی

وب سایت خبری عربی زبان Bahrain Mirror گزارش داد که وزیر پرونده ای را علیه عبدالله الشملوی تشکیل داده است با هیئت انتظامی وکلا. این هیئت متشکل از وکلا و قضاتی است که توسط وزیر دادگستری برای مدت دو سال منصوب می شوند.

در این گزارش اضافه شده است که شاملوی به دلیل آنچه “نقض ماده 43 قانون وکلا در بحرین” توصیف شده است احضار شده است که بیان می دارد هر وکیلی که مفاد قانون را نقض کند مجازات های انضباطی از اخطار تا منع فعالیت دائمی این حرفه.

وزیر دادگستری بحرین در نامه مشخص نکرد که شاملوی چه تخلفی مرتکب شده است.

شاملوی ، نماینده شخصیت های برجسته مخالف ، از جمله شیخ علی سلمان ، رهبر زندانی شده بزرگترین حزب مخالف بحرین ، الوفاق ، قرار است در 8 فوریه در هیئت انتظامی وکلای دادگستری ظاهر شود.

در تاریخ 30 ژوئن سال 2020 ، دادگاه کیفری شاملوی را به اتهامات ساختگی “تحریک نفرت از یک فرقه مذهبی” و “سو mis استفاده از دستگاه مخابراتی” محکوم کرد.

دادگاه همچنین شاملوی را به دلیل “ایجاد ناراحتی عمدی برای دیگران با استفاده از دستگاه های مخابراتی” برای توییت 2018 خود در مورد مقاله ای در روزنامه حامی دولت آل ایام که وی گفت بحرینی که در این مقاله به نمایش درآمد یک آسیای جنوبی طبیعی است.

در تاریخ 28 ژوئیه سال گذشته ، هیئت انتظامی بحرین پس از درخواست وزیر دادگستری ، شاملوی را به مدت یک ماه از وکالت منع کرد.

“جو استورک” ، معاون مدیر خاورمیانه در دیده بان حقوق بشر ، در سپتامبر گذشته گفت: “وکلائی که از مخالفان یا متهمان غیرمعمول دفاع می کنند نباید مورد انتقام جویی توسط دولت قرار بگیرند.”

“بحرین باید از استفاده از مقررات مشکوک در قانون برای آزار و اذیت و آزار وکلائی که از فعالان مخالف و حقوق بشر دفاع می کنند ، دست بردارد.”

پارلمان بحرین دادگاه غیرنظامیان را در دادگاه های نظامی در تاریخ 5 مارس 2017 تصویب کرد. این اقدام با محکومیت گسترده نهادهای حقوق بشری و فعالان روبرو شد و به عنوان تحمیل یک قانون نظامی اعلام نشده در سراسر کشور توصیف شد.

پادشاه حمد بن عیسی آل خلیفه در 3 آوریل همان سال به اصلاح قانون اساسی مهر زد.

پادشاهی خلیج فارس طی 9 سال گذشته شاهد اعتراضات ضد رژیم بوده است. خواسته اصلی سرنگونی رژیم آل خلیفه و ایجاد یک سیستم عادلانه و قاطع به نمایندگی از همه اتباع بحرین بوده است. رژیم منامه این تماس ها را نادیده گرفته است.

نوشته های مرتبط

انفجار به کشتی اسرائیلی در دریای عمان آسیب رساند

پَرنیوز

بازیگر کویتی چند روز پس از دریافت اولین دوز واکسیناسیون Pfizer-BioNTech درگذشت

پَرنیوز

قبایل بیشتری با ارتش پیشرو ، متحدان در مأرب یمن ، به توافق نامه های عدم تعرض دست می زنند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه