اخبار اجتماعی

پلیس ایران باند مواد مخدر را در نزدیکی مرز پاکستان منحل کرد

تهران – ایرنا روز سه شنبه گزارش داد ، پلیس مبارزه با مواد مخدر باند مسلح قاچاق تریاک را منهدم و پنج قاچاقچی را در استان جنوب شرقی سیستان بلوچستان که با مرزهای پاکستان مشترک است دستگیر کرد. احمد طاهری ، رئیس پلیس سیستان و بلوچستان گفت:

بیش از 1.2 تن تریاک در درگیری مسلحانه بین پلیس و قاچاقچیان در شهر ایرانشهر کشف شد.

در طی عملیات مسلحانه ، یک دستگاه وانت تویوتا و یک دستگاه پژو از قاچاقچیان توقیف شد. وی اظهار داشت: دو سلاح با 88 گلوله و یک سلاح شکاری غیرقانونی نیز پیدا شد.

در 5 ژانویه ، ایجاز احمد شاه ، وزیر کنترل مواد مخدر پاکستان ، متعهد شده است که همکاری بیشتر با ایران را برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر تقویت کند.

وی با تأکید بر لزوم تقویت همکاری های مرزی ایران و پاکستان ، از ابتکارات و پیشنهادهای ایران برای مقابله موثر با قاچاق مواد مخدر استقبال کرد.

پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران مجید کریمی و همتای پاکستانی وی ، محمد عارف مالک از توافق برای ایجاد کمیته تبادل اطلاعات بین نیروهای مبارزه با مواد مخدر ایران و پاکستان خبر دادند.

اقدامات مبارزه با مواد مخدر ایران

اسکندر مومنی ، دبیرکل ستاد کنترل مواد مخدر ایران ، در ماه ژوئیه گفت ، ایران در سال تقویم قبلی ایران (پایان 20 مارس 2020) حدود 1000 تن مواد مخدر را ضبط کرد و این کشور را در جایگاه اول جهان قرار داد. 2020.

مومنی اعلام کرد: پس از انقلاب اسلامی (در سال 1979) ، 3800 شهید ، 12000 نفر زخمی و معلول در مبارزه با قاچاق مواد مخدر بودند.

دفتر مبارزه با جرایم و مواد مخدر سازمان ملل (UNODC) به مناسبت روز جهانی مبارزه با سو Ab مصرف مواد مخدر و قاچاق غیرقانونی ، تلاش های ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر را ستوده است.

این سازمان همچنین رسماً اعلام کرد که مقام اول جهان در کشف تریاک ، هروئین و مرفین به ایران تعلق دارد.

بر اساس UNODC ، ایران همچنان یکی از مهمترین راههای حمل و نقل قاچاق مواد مخدر از افغانستان به کشورهای اروپایی است و در سطح جهانی در مبارزات کنترل مواد مخدر نقش اصلی را داشته است.

گزارش UNODC World Drug Report 2020 در سال 2018 ، 91 درصد تریاک جهان ، 48 درصد مورفین جهانی و 26 درصد هروئین جهان توسط ایران کشف و ضبط شد.

تلاش های کنترل مواد مخدر در ایران منجر به کشف و ضبط 266 تن انواع مختلف دارو در دوره آوریل-ژوئن سال 2020 شد که نسبت به مدت مشابه سال 2019 20 درصد افزایش داشته است.

FB / MG

نوشته های مرتبط

شکار غیرقانونی به لطف قفل شدن ویروس کرونا ویروس: رسمی DOE

پَرنیوز

نقش مدیریت روستاها در توسعه روستایی

پَرنیوز

واکسن COVID-19 برای افراد مسن و معلول جنگ

پَرنیوز

ارسال دیدگاه