اخبار بین الملل

یک زندانی فلسطینی پس از شلیک ویروس کرونا در زندان اسرائیل درگذشت

این تصویر پرونده زندانیان فلسطینی در زندان مگیدو اسرائیل را نشان می دهد. (توسط خبرگزاری فرانسه)

یک زندانی فلسطینی محبوس در زندان های اسرائیل پس از تزریق واکسن ویروس کرونا به طرز مشکوکی جان خود را از دست داده است ، گروه های مدافع حقوق بشر قصور پزشکی مسئولین زندان اسرائیل را علت مرگ وی می دانند. >

با اعلام این خبر روز چهارشنبه ، دو گروه حامی زندانیان فلسطینی قربانی را ماهر دید سااسا از شهر قلقیلیا ، در شمال کرانه باختری اشغال شده شناسایی کردند.

کمیسیون زندانیان و جامعه زندانیان افزودند که سااسا ، پدر 45 ساله 45 ساله از سال 2006 در زندان بود و 25 سال حبس زندان را می گذراند.

رژیم اسرائیل را مسئول مرگ Saasa می دانند ، گروه های مدافع گفتند که این زندانی فلسطینی – که یک روز قبل از آن ویروس کرونا ویروس گرفته بود – از چندین بیماری مزمن ناشی از شرایط ناسالم در زندان های اسرائیل رنج می برد.

با توجه به این دو گروه ، پرونده Saasa برای یافتن دلیل و مظنونان مرگ وی پیگیری خواهد شد.

تعداد زیادی از زندانیان فلسطینی طی ماه های گذشته به دلیل سهل انگاری مقامات رژیم صهیونیستی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و گزارش ها حاکی از آن است که تعداد موارد به بیش از 230 نفر رسیده است.

سازمان ملل متحد پیش از این خواستار حمایت از زندانیان فلسطینی شده است که در زندان ها و بازداشتگاه های اسرائیلی در میان همه گیر ویروس کرونا نگهداری می شوند.

بیش از 7000 زندانی فلسطینی در حال حاضر در 17 زندان اسرائیلی زندانی هستند که ده ها تن از آنها چندین حبس ابد دارند.

بیش از 350 بازداشت شده از جمله زنان و خردسالان در بازداشت اداری اسرائیل هستند.

بازداشت اداری که نوعی حبس بدون محاکمه یا اتهام است ، به مقامات اجازه می دهد فلسطینیان را تا شش ماه زندانی کنند. مدت زمان را می توان به تعداد نامحدودی افزایش داد.

نوشته های مرتبط

هلی کوپترهای نظامی ایالات متحده پروازهای بیش از حد از مواضع PMU عراق را انجام می دهند

پَرنیوز

sign علامت بد از مدیر بایدن. ’: سوریه حمله مهلک آمریکا به مرزهای عراق را انتقاد می کند

پَرنیوز

عربستان سعودی برادر شیخ نمر را دستگیر کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه