اخبار اقتصادی

CFZO ، همکاری جوهر IFO برای ارتقا. صنعت شیلات

تهران – سازمان شیلات ایران (IFO) با سازمان منطقه آزاد چابهار (CFZO) تفاهم نامه همکاری (MF) را امضا کرده است تا برای ارتقا activities فعالیت های شیلات در بندر چابهار همکاری کند. .

تفاهم نامه توسط عبدالرحیم کردی ، رئیس CFZO و نبی الله خون میرزائی ، رئیس IFO امضا شد. ایرنا گزارش داد.

همانطور که گزارش شد ، تفاهم نامه همکاری در زمینه های مختلف از جمله توسعه فعالیت های ماهیگیری ، توسعه آبزی پروری ، آموزش ، تحقیقات نظری و کاربردی شیلات و ساخت ، تجهیز ، مدیریت و نگهداری زیرساخت های ماهیگیری و همچنین بازاریابی را پوشش می دهد. ، فروش و صادرات محصولات شیلاتی.
کوردی در مراسم امضای این قرارداد ، ظرفیت های بزرگ کشور را برای توسعه فعالیت های شیلات ذکر کرد و گفت: “طبق گزارش های رسمی در مورد ظرفیت های شیلات در کشور ، مشخص است که این شرایط و ظرفیت ها فرصتی عالی است که در آن ما می توانیم سهم مهمی داشته باشیم. ”

“در حال حاضر ، بیش از نیمی از خانوارهای ساکن در سواحل مکران در دریا و عمدتا در زمینه شیلات کار می کنند ، بنابراین هر رویدادی در زمینه شیلات مطمئناً تأثیر قابل توجهی در معیشت افراد ساکن خواهد داشت. در این منطقه ، “گفت.
کردی خاطرنشان کرد: اجرای پایانه صادرات شیلات و آبزی پروری ، ایجاد بازار مبادله محصولات شیلاتی و تنظیم بازار از طریق حمایت از تجارت در این صنعت از دیگر موارد مهم مورد بررسی دو طرف است.

وی همچنین اظهار داشت که با امضای این تفاهم نامه و تقویت همکاری بین این دو سازمان ، آنها می توانند تأثیر مثبتی بر اقتصاد محلی و در نتیجه اقتصاد کشور داشته باشند.

Khoun-Mirzaei به نوبه خود از نتیجه مذاکرات و امضای تفاهم نامه مذکور ابراز خرسندی کرد و گفت: “ما امیدواریم که ظرفیت های موجود مطابق با محتوای تفاهم نامه امضا شده به خوبی اجرا شود.”

“من بسیار خوش بین هستم که سازمان منطقه آزاد چابهار می تواند بسیاری از موانع و مشکلات موجود در راه امور شیلات در منطقه را برطرف کرده و روند اجرای کار را تسریع کند ، و وجود اختیارات قانونی و اراده قوی در چابهار آزاد سازمان منطقه و سازمان شیلات می توانند این ظرفیت را افزایش دهند. ”

EF / MA

نوشته های مرتبط

بندر خدمات صادراتی جنوب تومباک عملیاتی می شود

پَرنیوز

روحانی آزادراه بزرگ نزدیک تهران پایتخت را افتتاح کرد

پَرنیوز

کره جنوبی به زودی 1 میلیارد دلار از دارایی های منجمد شده ایران را آزاد می کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه